Astro Songs Orchestra

1996 - 1997
História skupiny siaha asi do
roku 1996, keď vzniklo zoskupenie:
Peter Luha - Piťu - el. gitara,
Tóno Ďuratný - basgitara a
Braňo Zifčák - bicie, ktoré hralo
elektrickú inštrumentálnu hudbu.
Po roku sa skupina na čas rozpadla.

1999 - 2002
V roku 1999 obsadil post basgitary
Andrej Jeriga a za bicie si sadol
Peter Čeretka. Skupina hrávala staré prebraté rockové skladby v kluboch a na rockových festivaloch. V tom istom roku sa Piťu s ASO zúčastnil v Prahe (CZ) gitariády - gitarovej súťaže organizovanej časopisom Muzikus a získal 1. miesto.
Paralelne s týmto zoskupením po doplnení o Tomáša Peška (banjo) a Michala Baroka (mandolína) vznikla aj newgrassová verzia skupiny, kde Piťu hrával na akustickú gitaru. V tejto zostave sa zúčastnili viacerých country, folkových a bluegrassových festivalov - zvíťazili v súťaži skupín na Stupavskom Širáku, stali sa laureátmi Strunobrania v Banskej Štiavnici, účinkovali aj na Country Kamennom Mlyne, Piešťanskej Country Lodenici, Prešovskom Sigorde, českej Záhrade a mnohých ďalších festivaloch. Pri vystúpeniach niektorej z verzií ASO, prípadne mixe obidvoch zostáv občas hosťovali aj Peťo Szabadoš (dobro), Berco Vitázek (ústna harmonika), Mišo Paška (ústna harmonika), Stano Palúch (husle), Vlado Valentovič (saxofón) a mnohí ďalší vynikajúci muzikanti... Piťu s ASO-m  sa zúčastnil aj medzinárodného bluesového festivalu Living Blues v Bratislave. V roku 2001 sa newgrassová zostava rozpustila a do elektrickej zostavy
prišiel nový basgitarista Peťo Davídek a znovu začali nacvičovať vlastný inštrumentálny repertoár. Ani toto zoskupenie ale nevydržalo dlho a skupina prerušila činnosť.

2005 -
V lete roku 2005 Piťu oživuje Astro Songs Orchestra v novom obsadení: mandolína - Jozef Scheiner a percusie - Dino Majdák a vystúpili na bratislavskom Sunset feste.
9.-10. júna 2006 Piťu zorganizoval veľký medzinárodný multižánrový gitarový festival v Bratislave Guitarfest 2006 s účasťou viacerých zahraničných hviezd - Michal Pavlíček (CZ), Istvan Alapi (HU) a Adam Fulara (PL) a mnohých výborných slovenských gitaristov, na ktorom zahralo aj ASO doplnené už o basgitaristu Viktora Cotiofana.

  

17. 9. 2006 sa ASO spolu so skupinou Acoustic Colours zúčastnilo živého vysielania relácie Metro na STV2. Záznam vystúpenia si môžete pozrieť v sekcii audio.